Ostatni moment na zgłoszenia do XVI konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską (PNND). Pula nagród 15.000 euro.

Jeszcze do 15 stycznia b.r. dziennikarze i redakcje z Polski i z Niemiec mogą nadsyłać prace do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Materiały powinny być opublikowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2012 roku. Laureaci otrzymają trzy równorzędne nagrody w kategoriach prasa, radio i telewizja w wysokości po 5 000 euro każda.

więcej

Gala wręczenia PNND 2013 w Operze Wrocławskiej

Wręczenie XVI Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej odbędzie się w Operze Wrocławskiej. Zbudowana w klasycystycznym stylu i otwarta w 1841 roku opera miała niezwykle nowoczesną jak na owe czasy scenę i widownię na około 1600 miejsc. Obecnie zespół opery wystawia największe klasyczne i nowoczesne przedstawienia operowe z użyciem oryginalnej scenografii i efektów specjalnych. Ceremonia wręczenia nagrody będzie miała miejsce 7 czerwca 2013 roku podczas VI Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Fot. © Marek Grotowski

więcej

Nie ma skandalu, nie ma okładki – wywiad z Adamem Krzemińskim

Adam Krzemiński, wieloletni publicysta POLITYKI, współpracujący m.in. z „Die Zeit” i „FAZ”, juror konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską, opowiada w wywiadzie o tematach, jakie dzisiaj wybierają polskie i niemieckie redakcje, o tym, dlaczego nadal chętnie pisze o sprawach polsko-niemieckich i o współistnieniu naszych krajów w strukturach Unii Europejskiej. Młodym dziennikarzom polskim i niemieckim u progu 2013 roku życzy natomiast, aby opisywali świat takim, jakim go widzą, nie wpadając w ideologiczne stereotypy.

Fot. © Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

więcej
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37
00-108 Warszawa
Fundacja Roberta Boscha

Fundacja Roberta Boscha nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów publikowanych w newsletterze.
Facebook
Impressum
Kontakt