„Rozgrywki międzynarodowe. Europa w grze” – to motto tegorocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów
 
Cztery tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w dniach 14-16 maja, w Schwerinie odbędą się V Polsko-Niemieckie Dni Mediów. Ich tegoroczne motto „Rozgrywki międzynarodowe: Europa w grze” nawiązuje do zbliżającego się wielkiego wydarzenia sportowego. W gościnnej stolicy Meklemburgii-Pomorza Przedniego dziennikarze oraz uznani eksperci będą dyskutować o tym, w jaki sposób utrzymać Europę pod względem politycznym i gospodarczym w „lidze mistrzów”, i o wyzwaniach, jakie czekają Polskę i Niemcy w dobie kryzysu.
 
więcej
 
 
Rysunki śmieszne inaczej
 
Jego prace powstają nietuzinkowo: najpierw szkicuje, rysuje, maluje, wycina, wykleja, koloruje na papierze czy tekturze, potem poddaje taką „wycinankę” obróbce komputerowej jedynie u zaufanego skanerzysty. O swoich metodach pracy, o dążeniu do idealnego przedstawienia np. chropowatej faktury muru berlińskiego opowiada ilustrator i rysownik – autor logotypów Polsko-Niemieckich Dni Mediów – Mirosław Gryń.
 
więcej
 
 
XV Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska – bilans
 
Do XV edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską nadesłano 154 prace, w tym 98 z Niemiec i 56 z Polski. Zauważalny jest wzrost liczby prac podejmujących tematykę współczesną i przedstawiających sprawy zajmujące Polaków i Niemców na co dzień. W porównaniu z ubiegłymi latami nadesłano zdecydowanie mniej zgłoszeń z Polski. 18 finalistów konkursu – po 9 z każdego kraju – poznamy po posiedzeniach jury w Polsce i Niemczech w drugim tygodniu marca br. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 15 maja podczas uroczystej gali w Pałacu Filmowym Capitol w Schwerinie.
 
więcej
 
     
  Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37
00-108 Warszawa
Fundacja Roberta Boscha

Fundacja Roberta Boscha nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów publikowanych w newsletterze.
     
 
Facebook
 
Impressum
Kontakt