XV Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska – Pula nagród 15.000 EURO
 
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska to jedna z najwyżej dotowanych nagród dziennikarskich zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5 000 euro. Organizatorzy konkursu wyróżniają prace, które poszerzają wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem a przez to przyczyniają się do lepszego zrozumienia kraju sąsiada. Nadesłane prace powinny opisywać aktualne sprawy polityczne, gospodarcze, społeczne, informować o osiągnięciach nauki i kultury po drugiej stronie Odry, a także przybliżać życie codzienne sąsiada. Termin zgłaszania prac minie 15 stycznia 2012 r.
 
więcej
 
 
Idea
 
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest za najlepsze prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada i które zostały opublikowane, ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Niezależne jury wybiera najlepsze spośród zgłoszonych prac.
 
więcej
 
 
Powołanie nowych niemieckich jurorów
 
W 2011 r. po raz ostatni pełnili funkcję jurorów-ekspertów niemieccy dziennikarze Geri Nasarski, Hubert Wohlan i Jürgen Vietig. Za ich długoletnią pracę i zaangażowanie, sprawowanie funkcji jurorów społecznie należy im się szczególne podziękowanie ze strony wszystkich partnerów konkursu. W nowej edycji obowiązki ustępujących jurorów przejęli: Helga Hirsch, b. publicystka „Die Zeit”, Bogna Koreng, szefowa studia MDR/Bautzen i Thomas Rautenberg, dziennikarz radia ARD.
 
więcej
 
     
  Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37
00-108 Warszawa
Fundacja Roberta Boscha

Fundacja Roberta Boscha nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów publikowanych w newsletterze.
     
 
Facebook
 
Impressum
Kontakt